Erken Eğitim Birimi

Super User tarafından yazıldı.. Yayınlanma Erken Çocukluk

BİZ KİMİZ?

Bebeklik dönemi ile başlayan okul çağına kadar devam eden yolculukta çocuklarımız ve ailelerimiz için gerekli eğitsel değerlendirmeyi yapan,  planlayan, uygulayan ve bu düzenlemelerin sürekliliğini sağlayan bir ekibiz.

Farklı uzmanlıklardan oluşan ekibimizle çocuklarımızın ve ailelerimizin gelişim yolculuklarında rehber oluruz.

KİMLERE HİZMET VERİRİZ?

0-6 yaş döneminde akranlarından farklı gelişim gösteren çocuklara ve ailelerine hizmet vermekteyiz.

Erken çocuklukta öğrenmenin en hızlı olduğu 0-3 yaş aralığında kritik dönemler vardır (Biberondan ayrılma, ek gıdaya geçiş, uyku, oda ayırma, tuvalet eğitimi..vb). Bu dönemlerde, anne babalara sağlıklı yol haritası çizerek gelişimin bütünleştiriciliğini sağlarız.

Verdiğimiz programlı ve sistematik bir destekle çocuklarımızın kapasitelerini ortaya çıkarabilmekte, tüm gelişim alanlarını hızlandırmakta ve temel eğitim için alt yapı oluşturmaktayız.

NASIL HİZMET VERİRİZ?

Değerlendirme basamağı bizim için çok önemlidir. Sunulacak eğitim hizmetinin planlaması açısından hayati önem taşır. Değerlendirmeler, birim danışmanları ve birimde yer alan eğitimciler tarafından yapılarak veriler toplanmakta tüm verilerin analiz edilmesinin ardından çocuğun katılacağı programlar belirlenmektedir. Her çocuğun gereksinimleri farklı olacağından, merkezimizde tek tip müdahale programı yoktur.

Değerlendirme araçları

Erken Müdahale

Bir bebekte ya da yürümeye yeni başlayan çocukta küçükte olsa yolunda gitmeyen bir şeylerin olduğunu düşündüğünüzde mutlaka bir uzmanla görüşün.

Erken müdahale hizmetleri; gelişimsel gecikmesi olan bebekler ve küçük çocuklar için becerilerin öğretilmesi ve gelişim basamaklarının tamamlanmasını sağlamak için oluşturulmuş çoklu disipliner yaklaşımla sunulan, çocuğun ve ailenin gereksinimleri, öncelikleri, esas olarak hazırlanan bir hizmet sistemidir.

 

Erken müdahale programları;

-KÜÇÜK ADIMLAR

-PORTAGE

-ETEÇEOM

-ABEP

-İDÇEP

Sağlıklı bir öğrenme için; Erken Eğitim Birimi olarak; bebek ve çocuklarımıza yönelik verdiğimiz hizmetlerde ailelerin eğitim programlarına katılımı zorunludur.