Hakkımızda

Super User tarafından yazıldı.. Yayınlanma Kurumsal

BİZ,

Çocuklarımızın gelişmesine uygun bir eğitim ortamı hazırlamak, bu gelişimin okulda, ailede ve çevrede en iyi şekilde sürmesi için gerekli katkıları yapmak için öğretmekteyiz. Çocuğun kazanacağı temel beceri, anlayış ve tutumların tüm eğitim sürecini önemli ölçüde etkileyeceğini bilerek sorunları görüp çözüm üretmekteyiz.

Amacımız;   çocuklarımızı yaşamla barıştırmaktır.

Barış Özel Eğitim Ve Rehabilitasyon Merkezi 1993 yılında kuruldu.

2007Temmuz ayında Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak çalışmaya başladı. Ancak bakanlık çatısı altında daha önce kurulmuş olan “BARIŞ” ADINI KULLANAN FARKLI BİR KURUM OLMASI NEDENİYLE ismimizi değiştirmemiz gerekti.

Bu nedenle, çocuk ve ailelerimiz için güzel ve umutlu günleri çağrıştırması dileği ile ismimize “MAVİ” SÖZCÜĞÜNÜ EKLEDİK.

Ve “MAVİ BARIŞ ÖZEL EĞİTİM VE REHABİLİTASYON MERKEZİ” ismi ile çalışmalarımıza devam etmekteyiz.

Kurulduğu günden bugüne merkezimiz, yaşıtlarından farklı özelliklere sahip olan çocuklara ve ailelerine hizmet vermektedir. Ayrıca bu çocuklarımızla farklı eğitim ortamlarında bulunan öğretmenlerimiz için de özel eğitim destek hizmetleri sunmaktadır.

Biz, farklı özelliklere sahip çocukların eğitiminde en önemli unsurun hazırlanan eğitim programları olduğuna inanırız. Çocuk için hazırlanan programın doğru zamanda doğru tekniklerle ve özel eğitim alanında yetiştirilmiş kişilerce uygulanması gereklidir.

Özel eğitim adından da anlaşılacağı gibi özel bir hizmettir. Her çocuk için gelişimsel özellikleri ve öğrenme özellikleri göz önüne alınarak bireyselleştirilmiş eğitim programları hazırlanır ve uygulanır. Program hazırlayıcıları ve uygulayıcıları üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olan ve pek çoğu yüksek lisansını tamamlamış kişilerden oluşmaktadır.

DONANIMIMIZI, BİRİKİMİMİZİ VE TECRÜBELERİMİZİ KULLANARAK ÖZEL EĞİTİM HİZMETLERİNİ GERÇEKLEŞTİRMEKTEYİZ.